Ювентус детронира Милан и е новият властелин в Италия! (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Ювентус постигна изключително ценна победа в предпоследния кръг на Серия А, изковавайки успех като гост на Каляри с 0:2.

Самата победа обаче остана на заден план, след като Милан закопа надеждите си за титла, губейки с 2:4 в дербито срещу градския съперник Интер. Тази новина беше посрещната с овации от всички в лагера на Ювентус, тъй като този развой на събитията ги направи шампиони кръг преди края на първенството.

Момчетата на Антонио Конте не оставиха нищо на случайността и от самото начало натиснаха своя домакин. Вучинич даде аванс на своите още в 6-ата минута след перфектен пас на Банучи. В средата на полувремето, точно когато се връщаха спомените от мача с Лече, Старата госпожа натисна мощно, Каляри не издържа на напрежението и Канини си отбеляза автогол - 0:2 в 74-ата минута.

Минути по-късно дойде информация, че Интер вече води с 3:2 на Милан. В самия край на двубоя се разбра, че „нерадзурите" вече водят с 4:2 и всички в лагера на „бианконерите" избухнаха в радост, празнувайки своята 28-а титла в историята на италианския футбол.

Ювентус започна много силно срещата и още в 6-ата минута падна гол във вратата на Каляри. Леандро Банучи даде 40-метров пас и изведе сам срещу стража на домакините Мирко Вучинич, а черногорският национал не сбърка и хвърли в екстаз всички в Торино. При попадението обаче останаха сериозни съмнения за засада на нападателя, като повторенията показаха, че такава има.

Това не успокои „Старата госпожа", която търсеше второ попадение, за да не се повтори ситуацията от предния кръг. В 17-ата минута Андреа Пирло подаде на крилото страхотно към Симоне Пепе, който овладя на гърди, навлезе в наказателното и стреля силно, но Агаци се намеси авторитетно.

В 22-ата минута Лихщайнер и Пинила се сблъскаха във въздуха, като халфът на домакините заби лакътя си в главата на Стефан. Двамата се строполиха на земята, Пинила стана, но защитникът на Юве остана да лежи , а лекарският екип веднага се появи на терена. Медицинските лица веднага обездвижиха врата на десния бек, който беше изнесен на носилка със съмнение за сътресение.

Юве продължи да натиска, но и Каляри получи своя шанс в двубоя. В 35-ата минута Пинила проби през центъра на терена и надбяга трима в бяло-черно и отправи страхотен нисък удар от 27 метра, но топката мина на сантиметри от лявата греда на Буфон.

Торинци не изпуснаха инициативата до края на полувремето, а в добавеното време Пепе можеше да се разпише след страхотна солова акция, но в последния момент защитник на Каляри успя да избие удара на халфа.

В 52-ата минута Каляри осъществи страхотна контраатака, като цели четирима футболисти изскочиха на добри позиции. Те обаче не успяха да се организират добре, а Виктор Пинаро се строполи на земята с надеждата, че ще бъде отсъдена дузпа. Такава не последва и играта продължи.

В същото време резултатът в Милано между Интер и Милан стана 2:2, което правеше Ювентус шампион още тази вечер, тъй като разликата ставаше 3 точки, но в преките двубои с „росонерите" „бианконерите" имат предимство.

В 63-ата минута Мирко Вучинич бе оставен непокрит в наказателното поле, той получи топката, нагласи си я, но я прати на около половин метър над вратата.

В тези минути обаче със сигурност играчите на Юве си спомняха за двубоят с Лече, който протече по идентичен начин и скромният тим на Божинов изравни в самия край на мача. В 69-ата минута това можеше да се повтори, след като Андреа Косу си проправи път през защитата, но ударът му не намери целта.

Юве обаче не се огъна под напрежението и реши всичко срещата. Първо, Вучинич и Джакерини направиха двойно подаване, което изведе черногорецът на удобна позиция, той шутира прекрасно, но намесата на Агаци беше още по-добра. Последва корнер, след който Касерес пропусна с глава от 4 метра. В крайна сметка, в 74-ата минута след центриране на Касерес в наказателното защитникът на Каляри Канини се опита да изчисти, но вместо това прехвърли своя вратар и си вкара автогол - 0:2 и Юве докосваше Скудетото.

В 80-ата минута настана бурна радост по трибуните, след като Диего Милито наниза хеттрик във вратата на Милан и Интер поведе с 3:2, което правеше „бианконерите" шампиони. До края на мача не се случи нищо интересно, но пък новините от Милано станаха още по-добри за Старата госпожа, тъй като Интер поведе с 4:2 и купоните в Торино и лагера на Юве можеха да започнат.