Ювентус бие икономично и остава уверен на върха (ВИДЕО)

Ювентус постигна изключително ценна, макар и малко очаквано трудна победа с 1:0 над Емполи на своя стадион в Торино и продължи да оглавява уверено класирането след изиграването на мача си от 31-ия кръг на Серия А.

„Старата госпожа“ трябваше да се справя със сериозни кадрови проблеми, при положение че отсъстваха Леонардо Бонучи, Сами Кедира и Алекс Сандро поради наказания и Мартин Касерес и Пауло Дибала заради контузии.

Заместниците им обаче се представиха достатъчно солидно, като преди почивката Алваро Мората нацели гредата, а в 44-ата минута Пол Погба с ювелирно центриране сложи топката на главата на Марио Манджукич и той с глава прекрати 3-месечната си голова суша в Серия А – 1:0.

Джанлуиджи Буфон отново се отличи с няколко великолепни намеси, за да опази за пореден път мрежата си суха, а Емполи продължи поредицата си от мачове без успех – вече 12, макар да се понрави със смелата си игра на „Ювентус Стейдиъм“.

Ювентус събра 73 точки и към момента води с шест пред втория Наполи, който е основният конкурент за титлата, но е с мач по-малко. В неделя партенопеите гостуват на Удинезе и могат отново да се приближат само на 3 пункта от „Старата госпожа“. Емполи е 11-ти с 36 точки.