Юве вече на 11 точки от върха след нов резил (ВИДЕО)

Ювентус продължава противоречивото си представяне през новия сезон и все още редува добри изяви с нетипично слаби резултати. В междинния 10-ти кръг от Серия А шампионите на Италия допуснаха поражение с 0:1 като гости на Сасуоло, като от 39-ата минута играха с човек по-малко.

Единственият гол падна в 20-ата минута и бе дело на Никола Санзоне, който спази тенденцията да бележи предимно по красив начин и с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар препарира Джанлуиджи Буфон.

В 39-ата минута Джорджо Киелини си изкара втори жълт картон и бе изгонен преждевременно, с което затрудни допълнително възпитаниците на Масимилиано Алегри. Те като цяло имаха само едно добро положение преди почивката – далечен шут на Пол Погба, а след паузата наложиха стихиен натиск, който не доведе до чисти ситуации.

Нито с центрирания, нито с далечни удари, нито с къси подавания Ювентус успяваше да затрудни особено противника и логично записа четвърто поражение от началото на сезона в Серия А.

Ювентус остава с 12 точки на 12-то място, докато Сасуоло се изкачи на пета позиция с 18 пункта, след като по същото време в кръга Лацио изненадващо допусна обрат от 1:0 до 1:2 като гост на Аталанта и също остава с 18 точки в актива си.

Разликата между Юве и лидера Рома е вече 11 точки, след като също днес "вълците" сразиха с 3:1 Удинезе в междинния кръг.

Nicola Sansone Goal Sassuolo 1 - 0 Juventus...by funnyno1