Юве разгроми десет от Фиорентина и си спомни какво е победа

Торинският гранд Ювентус взе задължителни три точки при днешното си гостуване на Фиорентина на "Стадио Артемио Франки", след като футболистите на Антонио Конте постигнаха разгромен успех с 5:0.

Головете за Юве бяха дело на Мирко Вучинич, Артуро Видал, Клаудио Маркизио, Андреа Пирло и Симоне Падоин, като "старата госпожа" нямаше алтернатива пред себе си, часове след успеха на Милан с 2:0 в Парма. За победата на Ювентус спомогна сериозно и фактът, че домакините от Флоренция играха с човек по-малко в продължение на около 70 минути, след като Алесио Черчи бе изгонен в средата на първото полувреме.

По този начин Юве събра актив от 56 точки след 28 изиграни мача, прекъсвайки и серията си от четири поредни равенства в Серия А. Лидерът и действащ шампион Милан продължава да води с 60 пункта на сметката си.

Двубоят на "Артемио Франки" не стартира никак добре за домакините, които вече изоставаха с гол пасив след само четвърт час игра. Още в 15' Юве разпечата пазената от Артур Боруц врата, като точен бе черногорският национал Мирко Вучинич. Нападателят отбеляза петия си гол за сезона, стреляйки по хубав начин във вратата на домакините.

Положението за Фиорентина стана много тежко шест минути по-късно, когато Ла Виола остана с човек по-малко на терена. Алесио Черчи сътвори истинска глупост, позволявайки си да изрита Де Челие, което и доведе до неговото изгонване от игра. Седем минути по-късно резултатът вече бе и удвоен, като този път точен за Юве бе Артуро Видал. Чилийският национал стреля след подаване на Вучинич, като Боруц отрази първия му удар. При добавката обаче Видал бе безпощаден, отбелязвайки за 0:2.

През втората част Юве показа, че няма намерение да изпуска контрола над мача, а за Фиорентина бе много трудно да отговори с човек по-малко. Всичко на "Артемио Франки" свърши едва десет минути след подновяването на играта, когато Ювентус реализира и трети гол. Мирко Вучинич центрира в наказателното поле на "виолетовите", а Маркизио засече кълбото, пращайки го зад гърба на Боруц - 0:3.

До края на срещата воденият от Делио Роси отбор съвсем свали гарда, което и позволи на Юве да зарадва тифозите си с още по-убедителна победа. В 67' дойде ред и на Андреа Пирло да запише името си сред голмайсторите, като бившият халф на Милан се възползва от нова асистенция на Вучинич и по безупречен начин преодоля Боруц за 0:4. В 70' Антонио Конте пусна в игра Симоне Падоин, който пък имаше нужда от само 2 минути, за да отбележи своя първи гол с фланелката на Ювентус.

За щастие на всички тифози на Фиорентина, до края на двубоя торинци спряха да вкарват, което и спаси Ла Виола от още по-сериозно унижение. По този начин Юве продължава и без загуба в Серия А през този сезон, но с цели 14 равенства, което обяснява изоставането от лидера Милан.