Юве продължава с антирекордите: Най-лошият старт в историята от 28 години

Вчера слабото представяне на Ювентус в италианската Серия А продължи, като момчетата на Масимилиано Алегри загубиха с 1:0 гостуването си на Сасуоло.

Само преди няколко месеца "старата госпожа" триумфира в шампионата на страната, спечели Купата и Суперкупата на Италия, а да не забравяме и финала в Шампионска лига, който бе първи за тима от 12 години насам.

Победата на Сасуоло бе почти гарантирана още през първата част. Никола Сансоне заби страхотен пряксвободен удар във вратата на торинци, а 50 минути от срещата шампионите играха с човек по-малко, след като Джорджо Киелини получи два жълти картона между 4-та и 39-та минута и се прибра по-рано в съблекалнята.

Сега Юве има в актива си едва 12 точки след 10 изиграни мача, заема 12-та позиция и изостава с 11 пункта от лидера Рома. Статистиката показва, че това е най-лошият старт на Ювентус в Серия А, като през сезон 1987/1988 те за последно са събрали толкова малък актив от точки за такъв брой мачове. Освен това през същия сезон те за последно губят 4 мача от първите си 10, така, както правят и сега.

Във вчерашната среща нападателите Пауло Дибала и Марио Манджукич бяха почти незабележими и се забеляза липсата на Карлос Тевес, който бе основната двигателна сила на тима миналата година.

Друга статистика показва, че от началото на сезона, Юве е изоставал в резултата с гол разлика цели пет пъти. За сравнение, през целия минал сезон това се е случило само 9 пъти.