Юве пое въздух след първи успех в Шампионската лига (ВИДЕО И СНИМКИ)

Торинският колос Ювентус записа първа победа в групите на Шампионската лига за този сезон, след като тази вечер "старата госпожа" не остави никакви шансове на датския Нордселанд, налагайки волята си с 4:0 в сблъсък от група Е на турнира.

Точни за домакините бяха Клаудио Маркизио, Артуро Видал, Себастиян Джовинко и Фабио Куалярела, като по този начин Ювентус прекъсна серията си от три поредни равенства в групата, събирайки актив от 6 точки след първите четири срещи.

"Бианконерите" обаче остават на трета позиция в групата, след като отборите на Челси и Шахтьор имат по 7 пункта до момента. Нордселанд е последен с 1 точка, спечелена именно срещу Ювентус преди две седмици.

Антонио Конте заложи на Себастиян Джовинко и Алесандро Матри в предни позиции, докато Никлас Бендтнер и Фабио Куалярела останаха на резервната скамейка. Клаудио Маркизио, Андреа Пирло и Артуро Видал отново оформиха гръбнака на средната линия на Ювентус, докато Маурисио Исла и Квадво Асамоа застанаха на фланговете. Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи и Андреа Бардзали започнаха в защита в схемата 3-5-2 на домакините. В атака за гостите стартира Микел Бекман, който бе подпомаган от втора позиция от Андреас Лаудруп.

Двубоят на "Ювентус Стейдиъм" нямаше как да започне по-добре за домакините, които откриха резултата след само седем минути игра. Маурисио Исла центрира от десния фланг, а подаването на чилиеца бе засечено от Клаудио Маркизио. Националът не сбърка и от близка дистанция намери мрежата за 1:0.

Само десет минути по-късно отново Маркизио бе близо до гола, но този път Йеспер Хансен се намеси, отразявайки изстрела му.

Домакините продължиха да атакуват агресивно, като в 19' Ювентус направи нов пропуск пред вратата на скандинавците. Артуро Видал се възползва от отлична игра на Джовинко отляво и стреля, но не успявайки да намери целта.

Четири минути по-късно логиката все пак възтържествува, а торинци реализираха така търсения от тях втори гол. Отново на стрелкова позиция се озова Артуро Видал, като този път чилийският национал не сбърка. Халфът се възползва от грешка в защитата на Нордселанд и от малък ъгъл прати топката зад Хансен - 2:0. Само минута по-късно Юве направи нов пропуск, когато удар на Исла бе спасен от датския страж.

Шансовете за гол пред вратата на датчаните продължиха да валят един след друг, като по всичко изглеждаше, че третият гол е въпрос на време. В 26' Алесандро Матри нацели гредата с глава, а в 32' Хансен отрази страхотен удар на Клаудио Маркизио.

Вратарят на гостите все пак остана безпомощен в 37', когато Юве се поздрави с класическа преднина. Андреа Пирло отново демонстрира погледа си върху играта и намери Джовинко, който хладнокръвно матира Йеспер Хансен за 3:0.

Победата на Ювентус в срещата вече бе вън от съмнение, което и позволи на треньорския щаб на "бианконерите" да извърши някои промени. Още в 52' Артуро Видал напусна игра, след като получи удар минути по-късно. Здравето на чилиеца бе съхранено, а на негово място в игра се появи младият Пол Погба.

Минути по-късно играта напусна и авторът на третия гол Себастиян Джовинко, докато шанс за изява получи Фабио Куалярела.

В 64' "бианконерите" бяха близо и до четвърти гол, след като на отлична позиция се озова Алесандро Матри. Таранът "потанцува" пред Хансен, но опитът му за попадение бе спрян от голлинията. Четвърти гол за Ювентус все пак падна, като това се случи в 75'. Центриране от корнер завърши с отклонена от Матри топка, която бе успешно засечена от резервата Фабио Куалярела - 4:0.

До края на срещата до отбелязване на нови голове не се стигна, като Ювентус спечели задължителни три точки, но все още оставайки на трета позиция в групата. Пред торинския колос предстоят решаващи мачове с Челси и Шахтьор, които и ще решат съдбата на "бианконерите" в борбата им за класиране на 1/8-финалите на турнира.

Juventus - Nordsjaelland 4-0 sezon 2012-2013...by suportergmi