Юве - Фиорентина е дербито на 1/8 финалите

Италианският шампион Ювентус не допусна да изживее нов кошмар при гостуване в Турция и още до почивката бе свършил работата си срещу Трабзонспор, печелейки с 2:0 реванша от 1/16-финалите на Лига Европа.

Така „Старата госпожа“ безапелационно продължи към следващата фаза на надпреварата, където ще се изправи срещу своите сънародници от Фиорентина. „Виолетовите“ по същото време направиха с 1:1 на „Артемио Франки“ реванша си срещу Есберг, но с общ резултат 4:2 също прогресират до осминафиналите.

Юве бе спечелил с 2:0 първия двубой с Трабзонспор, но тогава турците имаха претенции за неправилно отменено тяхно попадение, което евентуално щеше да направи резултата 1:1. Днес обаче „Старата госпожа“ бе тотален доминатор на терена, като Артуро Видал и Пабло Освалдо бяха точни за комфортната победа.

Още в 4-ата минута Маурисио Исла с помощта на рикошет нацели гредата, а в началните мигове сериозни пропуски направиха още Клаудио Маркизио, Видал Освалдо и Пол Погба. Отличният старт на срещата на Ювентус бе материализиран в 18-ата минута, когато двоен пас на Себастиан Джовинко с Освалдо позволи на „Атомната мравка“ да стреля опасно, а при добавката на празна врата Видал нямаше как да сбърка – 0:2.

В 34-ата минута Джовинко получи извеждащ пас от Маркизио и предостави кълбото на далечната греда за Освалдо, който отблизо с глава просто трябваше да чукне топката в мрежата за 0:2.

Фиорентина си проправи път към осминафиналите в тренировъчно темпо, като комфортният аванс 3:1 от първия мач позволи на Винченцо Монтела да направи промени в състава, включително на вратата, където застана Анотнио Розати.

Марио Гомес започна сред титулярите за първи път откакто скъса коленни връзки през септември миналата година, като нямаше възможност да излезе на изгодна стрелкова позиция в срещата.

Йосип Иличич изпусна да се разпише преди почивката, но в 47-ата минута откри резултата и съвсем уби интригата в така или иначе протоколния реванш. Все пак, в 91-ата минута Вестергаард успя да изравни и да донесе почетно реми за Есберг – 1:1.

All Goals - Fiorentina 1-1 Esbjerg - 27-02-2014by Matuidi3