Юрген Клоп: Стана велик мач

Старши треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп нямаше как да не е доволен от своите възпитаници, след като бяха само на няколко минути от победа над Реал Мадрид на митичния "Сантяго Бернабеу". Срещата завърши 2:2, като германците водеха с 2:1 до 89-ата минута, когато Месут Йозил донесе точката на "кралския клуб".

Клоп смята, че се е получил страхотен мач, а отборът му е играл като равен с равен с именития си съперник и само липсата на шанс е попречила на неговите футболисти да се поздравят с победата.

"Ако пренебрегнем факта, че тази вечер играхме в Мадрид, то тогава може да кажем, че това беше нормален футболен мач, в който двата отбора играха на много високо темпо и се предизвикваха противника във всички отношения.

Моят отбор беше по-добрият през първото полувреме, а през второто показахме много страст. Бяхме поставени под сериозен натиск, особено към края на мача, но аз съм сигурен, че можехме да отбележим и трети гол, с който да решим всичко в своя полза", коментира наставникът на Борусия.

"Мисля, че Хосе Кайехон беше вкаран в игра, за да печели преки свободни удари и един от тях доведе до изравнителния гол за Реал.

Разбира се, срамота е да допуснеш такъв гол в последните минути на мача, но като цяло двубоят беше много интензивен, а моите футболисти се забавляваха на терена. Принудихме противника си да прави много неща, които те едва ли искаха. Беше велик мач", завърши Юрген Клоп.