Юп Хайнкес: Напоследък си лягам и ставам със "старата госпожа"

Старши треньорът на Байерн Мюнхен Юп Хайнкес показа уважение към съперника, засипвайки със суперлативи футболистите на Ювентус и колегата си Антонио Конте преди първия четвъртфинал от Шампионската лига между двата отбора. Тази вечер баварците посрещат италианския шампион на своя "Алианц Арена" от 21:45 часа.

"Последните няколко нощи си лягам и ставам със "старата госпожа". Изучавах я доста, проучих последните ѝ мачове и останах впечатлен от това, което видях", пошегува се наставникът на баварците.

"Ние обаче също правим забележителен сезон. Моят отбор играе чудесен футбол, независимо от това кой е на терена", добави германският специалист.

"Ювентус е много, много силен съперник. Те са изключителни добре подготвени физически и могат да бягат цял мач. Андреа Пирло е мозъкът на отбора, но те разполагат с още много чудесни футболисти.

Ювентус се завърна в Европа като феникс. Треньорът им направи невероятни неща в последните години и почеркът му си личи навсякъде. Те не играят типичното италианско катеначо, а са изградили страхотен стил с много силна игра в защита и още повече креативност в нападение.

Това ще бъде мач от най-високо качество между два равностойни отбора. Мисля, че зрителите ще станат свидетели на истински футболен спектакъл, какъвто трябва да е един четвъртфинал в Шампионската лига", коментира Юп Хайнкес.

Треньорът на баварците няма почти никакви кадрови проблеми и ще може да разчита на най-добрите си футболисти, като единствената по-сериозна загуба ще бъде отсъствието на Хави Мартинес, който изтърпява наказание.