Юп Хайнкес доволен от концентрацията на футболистите

снимка: Guliver/Getty Images

Треньорът на Байерн Мюнхен Юп Хайнкес остава много удовлетворен от сериозното отношение на футболистите си по време на четвърфиналния реванш на „Алианц Арена" срещу Олимпик Марсилия и победата с 2:0.

Въпреки че и във Франция баварците победиха със същия резултат, те не показаха нито за момент, че са подценили съперника си и значението на срещата. Ивица Олич пък се оказа на върха на атаката на домакините на два пъти през първото полувреме и неговите голове се оказаха достатъчни за комфортния успех.

„Играхме с много голяма концентрация, което е страхотно, с оглед на напрегнатата ни програма напоследък", коментира Хайнкес след мача. „През първото полувреме Мануел Нойер трябваше да прави ключови намеси, но след почивката бяхме по-силни и заслужавахме да победим.

Марсилия неслучайно се класираха за тази фаза - те бяха много силен съперник и отстраниха големи отбори като Борусия Дортмунд и Интер, за да бъдат тук. Те дадоха всичко от себе си и играха открито с трима нападатели.

Казах на играчите си, че трябва да сме много доволни от факта, че се борим за три трофея на този етап от сезона, но в крайна сметка трябва да спечелим някакво отличие. Предстоят ни много важни мачове и се нуждаем от всичките си нападатели", сподели тактикът.

Хайнкес отдели няколко минути, за да коментира решението си да остави на пейката основния реализатор Марио Гомес за сметка на хърватина Ивица Олич, който все пак се отплати на наставника си с двата гола за победата.

„Гомес беше готов да играе, но ако не правя ротации в състава сега, ще загубим от издръжливостта си в края на сезона. Виждаме колко важно е да си мотивиран винаги когато получиш шанс за изява на терена и Олич показа именно това - за нас е много важно той да бъде готов и да можем да го използваме като алтернатива.

Трябва да пестим енергията си, защото програмата ни е много напрегната. Естествено че мачовете с Реал Мадрид ще бъдат най-интересните, като испанските отбори в Шампионската лига може би ни превъзхождат леко, но не явно изразено.

В двубой от два мaча обаче можеш да елиминираш дори Реал Мадрид", завърши с позитивизъм Хайнкес.