Юношите загубиха от Словения във Вилнюс

Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години загуби от Словения с 81:84 (23:24, 21:18, 15:13, 22:29) точки в първия си мач от втората групова фаза на Европейското първенство, дивизия А във Вилнюс (Литва). Утре от 16.45 часа националите срещат Русия.

Двубоят беше изключително оспорван и драматичен в последните минути, съобщава БТА. Словенците изравниха - 72:72 3:46 минути преди сирената, но след това Александър Везенков вкара тройка.

Алексей Николич с тройка направи обрат за Словения - 77:75 2:18 минути преди края. Везенков вкара поредната си тройка 80 секунди преди сирената, но Николич при следващата атака отново беше точен от далечна дистанция. До края на мача Томаш Болчина се разписа за 82:78 точки за Словения, а преди последните шест секунди Везенков вкара тройка. Матич Ребек реализира два наказателни удара преди края на мача.

За България Александър Везенков завърши с 31 точки (шест тройки), Николай Стоянов добави 19 точки, Крис Минков - 12 точки, а Карамфилов записа 5 точки, 6 борби и 15 асистенции.

За Словения Грегор Хорват реализира 27 точки и беше един от петимата играчи на тима с двуцифрен актив.