Юношите ни не се класираха на 1/2 на Евробаскет

снимка: fiba.com

Българският национален отбор по баскетбол за юноши до 18 години не успя да се класира за полуфиналите на Европейското първенство в Латвия и Литва, след като в много оспорван четвъртфинал отстъпи със 79-88 пред тима на Сърбия.

България отива да играе за разпределение на местата от 5 до 8, като все още има шанс да се класира на Мондиала. За шампионата в Чехия за 19-годишни отиват първите 5 отбора от това първенство. Нашите чакат загубилия двубоя Литва - Латвия, за да разберат следващия си съперник.

Срещата бе равностойна до почивката, след като западните ни съседи спечелиха първата част с 20-15, но във втората нашите успяха да отвърнат на предизвикателството и в крайна сметка се оттеглиха в съблекалните при пасив от една точка - 39-40. През второто полувреме сърбите успяха да натрупат добра преднина от 7-8 пункта и до края на мача не изпуснаха инициативата.

Звездата на „трикольорите" Александър Везенков отново бе най-резултатен за тима ни с 16 точки. Денислав Вутев добави 15, а още 14 реализира Крис Минков.

За победителите Стефан Пот наниза 24 пункта, а с 21 приключи Никола Радичевич.