Юношите ни до 16 години останаха 4-ти на турнира в Москва

България завърши на четвърто място в класираенто на международния турнир по футбол за юноши до 16 години в руската столица Москва, след като загуби с 0:2 финалния двубой за третата позиция срещу Шотландия.

Островитяните направиха много силен старт и поведоха още в третата минута чрез Лафърти. Сценарият се повтори и след почивката, когато четири минути след подновяването на играта пробив на Спенс завърши с подаване към Килти за 2:0.

До края на двубоя българите все пак имаха възможности да огорчат своя съперник, но МакКрори отрази изстрели на Божидар Краев и Динко Митрев.

Състав на България: Димитър Митов, Виктор Мицаков (30-Християн Джамов), Георги Купенов, Галин Ташев (63-Галин Минков), Самер Алхусеин (76-Благовест Урдарски), Йордан Атанасов, Даниел Димитров (41-Ангел Максимов), Божидар Краев, Динко Митрев, Александър Георгиев, Виктор Пенчев (57-Ростислав Петров).