Юношите направиха реми с отбор от В група

снимка: bfunion.bg

Юношеският национален отбор на България (родени 1994 г) завърши 1:1 с третодивизионния Созопол в учебна игра, която се състоя на стадиона в старинния курортен град.

Преди почивката централният нападател на Созопол Стефан Тошков откри резултата, а пет минути преди края на редовното време Милен Гамаков изравни за националите с удар извън границите на наказателното поле.

Старши треньорът на националния отбор до 19 години Владо Стоянов пусна два различни състава във всяко полувреме, за да прецени състоянието на всички.

Групата в момента е от 22-ма футболисти, като четирима трябва да отпаднат до неделя, когато БФС ще заяви групата в УЕФА, посочва БТА.

Националите в тази възраст се готвят за участие в Елитния квалификационен кръг в своята възраст и в началото на юни месец заминават за Португалия. Там нашите ще играят с отборите на Дания, Португалия и Чехия.