Юношите набор'99 победиха сборен отбор на Долна Саксония

снимка: bfunion.bg

Новосформираният национален отбор при родените през 1999-а година изигра първата си среща. Днес водените от Галин Иванов момчета победиха с 3:2 отбора на германската провинция Долна Саксония на един от терените на Царско село.

Селекционерът Галин Иванов даде шанс на два различни състава във всяко полувреме, но не можеше да разчита на някои от най-добрите от тази възраст- заради контузии, както и заради ангажименти със 17-годишните национали.

Иван Митрев от Литекс откри резултата преди почивката, а Николай Марковски от ДИТ Спорт си вкара автогол за 1:1. През втората част Калоян Кръстев от Славия отново изведе българите напред, но Николай Янков от Литекс си вкара автогол за ново равенство- 2:2.

Съотборникът му от Ловеч и също полузащитник Никола Гавов оформи крайното 3:2 за България. Преди няколко дни и година по-големите- родените през 1998-а година национали, се справиха доста по-лесно с отбора на Долна Саксония. С два гола на Валентин Йосков и автогол на германски бранител те победиха с 3:0.