Юношите на Лудогорец ядоха пердах и от Базел

снимка: ludogorets.com

Юношеският отбор на Лудогорец под 19 години претърпя четвърто поредно смразяващо поражение в Юношеската лига на УЕФА (UEFA Youth League – еквивалент на Шампионска лига, но за юношески отбори), след като бе разгромен с 6:0 от Базел.

По традиция малките „орли“ играха няколко часа преди представителния тим на Лудогорец да премери сили с швейцарския си съперник в същинската Шампионска лига. За съжаление, възпитаниците на Атанас Димов не можаха да се представят на ниво през второто полувреме срещу очевидно по-класния си съперник, след като до почивката резултатът бе равен.

Томас Цвятков и по-късно Димитров дори имаха възможност да открият в полза на малките „орли“ през първото полувреме, но в крайна сметка голове не паднаха, след като и домакините се отчетоха с неточни удари.

Албан Айети в 51-ата минута все пак даде аванс на Базел и се реваншира за пропуск преди почивката, като с реализирането на първото попадение играчите на швейцарския клуб започнаха далеч по-лесно и без напрежение да налагат преимущество на терена.

4122676

В 54-ата минута резултатът стана 2:0 макар и с малко късмет, след като далечен изстрел на Вебер рикошира в бранител и заблуди вратаря на Лудогорец Господинов. В 57-ата домакините си подпечатаха успеха с попадение на Манзамби за 3:0, което бе последвано от пропуск на Георгиев.

Хунцикер също записа името си сред голмайсторите за 4:0 в 74-ата минута, като 120 секунди по-късно защитата на Лудогорец отново се пропука и Итен наниза петия гол за Базел. В добавеното време Манзамби оформи крайното 6:0.

Базел е временно на първо място в Група В с 9 точки, докато Ливърпул и Реал Мадрид имат по 6, но са и с мач по-малко. Лудогорец е последен без актив и трагичната голова разлика 0:18.