Юношите на Локо (Пд) загубиха от Долна Саксония с 1:2

снимка: SPORTA.BG

Юношите на Локомотив (Пловдив), родени през 1993 година, загубиха с 1:2 приятелския двубой срещу сборен отбор на германската провинция Долна Саксония. Победния гол за гостите падна секунди преди последния съдийски сигнал.

В състава на немския тим имаше шестима футболисти от шампиона на страната Волфсбург, четирима от Хановер 96, трима от Оснабрюк и по един от Олденбург и Кикерс Емден. За „черно-белите", чийто треньор е Георги Славов, не игра един от най-добрите футболисти - Аян Садъков-младши, който е контузен.

Гостите откриха резултата в 20-ата минута чрез Фисер. 10 минути по-късно малките „смърфчета" възстановиха равенството след атрактивно попадение на Михайлов. Той получи извеждащ пас от Сабри и елегантно прехвърли вратаря Древес за 1:1. В последната 80-ата минута груба грешка в отбраната на Локомотив доведе до втория гол за Долна Саксония. Снажният нападател Хинц се промъкна между двойката централни бранители, изскочи сам срещу вратаря и с бомбен удар прати топката в долния десен ъгъл за крайното 1:2.

Локомотив започна в състав:

Христов, Пейков, Ганчев, Бисеров, Божиков, Узунов, Сабри, Терзиев, Киндов, Карагьозов и Михайлов.

След почивката на смяна влязоха всички останали възпитаници на Георги Славов с изключение на контузения Садъков.