Юношите на Литекс елиминираха Левски за Купата на БФС след изпълнение на дузпи

снимка: pfclitex.com

Литекс отстрани Левски при юношите за Купата на БФС, съобщи официалният сайт на "оранжевите". Ловчанлии надделяха над "сините" с 5:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време приключи при резултат 2:2.

"Оранжевите" започнаха шеметно и с попадения на Петков и Кирев поведоха с 2:0 до 5-ата минута. До края на първото полувреме Левски върна едно попадение за 2:1. След почивката гостите от София изравниха и така се стигна до изпълнение на дузпи.

При тях момчетата на Евгени Колев бяха безпогрешни като вкараха и петте удара от бялата точка. Здравчев, Колев, Петков и Кристиян Малинов се разписаха, преди Митов да забие решителната дузпа. Левскарите пък направиха един пропуск, което се оказа фатално за тях.