Юношите на Литекс биха във Варна и оглавиха еднолично класирането

снимка: pfclitex.com

В отложен мач от 9-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 г. Литекс победи с 3:1 Черно море във Варна. Това бе дерби за върха, след което момчетата на наставника Евгени Колев поведоха еднолично в класирането.

Досега те имат 26 точки от 11 мача, "моряците" са на второ място с 25 т. от 12 срещи, а трети са юношите на Черноморец, които имат 2 точки по-малко и двубой повече.

Оранжевите таланти бяха по-добрият тим от самото начало, макар че първото полувреме завърши без голове. След почивката обаче нещата логично си дойдоха на мястото. В 48-ата минута бранителят Мартин Иванов откри резултата с отлично изпълнение от пряк свободен удар.

Малко по-късно домакините изравниха, но в 71-ата минута нападателят Георги Минчев отново даде преднина на ловчанлии, засичайки с глава центриране от корнер на Красимир Станоев.

Крайното 3:1 оформи Ивелин Аладжов, който се разписа в 82-ата минута след скоростна атака и асистенция на Ангел Здравчев.