Юношите на Литекс биха Левски пред погледа на Стоичков

Пред погледа на Христо Стоичков юношите на Литекс победиха с 2-1 Левски в дербито за върха на Елитната група до 19г.

На свой терен оранжевите таланти надиграха съперника си и още до почивката водеха с 2-0. Нападателят Кристиян Петков откри резултата в 11-та минута след заучено положеие от корнер и пас на Красимир Станоев.

В 39-та минута Ангел Здравчев се възползва от отлична асистенция на Огнян Саръев, надбяга синята отбрана и с премерен шут покачи.

Момчетата на наставника Евгени Колев изпуснаха през втората част няколко ситуации да решат окончателно мача в своя полза.

Столичани съумяха да върнат едно попадение , после и двамата вратари се намесиха майсторски в напечените ситуации до края на мача.

Успехът утвърди ловчанлии като лидери в класирането. Те имат равен брой точки 22 заедно с Черно море, но Литекс е с по-добра голова разлика и мач по-малко.