Юношите на ЦСКА разбиха Цървена звезда

снимка: cska.bg

ЦСКА постигна втора победа на турнира за юноши (родени 1998 г) след като отнесе сочения за фаворит отбор на Цървена звезда (Белград) с 3:0.

След нулево равенство и равностойно първо полувреме, през втората част софиянци се възползваха максимално от ситуациите си. В герой за отбора се превърна резервата Тодор Кръстев, който подаде за първия гол и накрая красиво вкара за 3:0.

Павел Головодов откри резултата в 57-ата минута след майсторски пас на Кръстев. Йоан Маринов, който отново направи поредица от пропуски, покачи все пак на 2:0 след меле в наказателното поле на Цървена звезда.

Веднага след втория гол звездашите вдигнаха оборотите и стана доста горещо пред вратаря на ЦСКА Славчо Петров. Но Тодор Кръстев сложи точка на спора, след като излезе сам срещу сръбския вратар Стаменкович и майсторски копна топката над него за 3:0.

Така ЦСКА събра 6 точки след вчерашната победа с 1:0 над Академия Хаджи (Румъния) и почти сигурно ще триумфира като победител в групата Б. Цървена звезда и Бешикташ (Истанбул) имат по 1 точки, а румънците са с 0.

По-късно днес Бешикташ играе с Академията на Георге Хаджи, а след обяд са мачовете Манчестър Сити- ПАОК (Солун) и Черно море (Варна) срещу норвежкия Стабек.

ЦСКА защитава титлата си от миналата година, когато спечели първото издание на турнира с още три български и четири чуждестранни отбора.