Юношите на България продължават напред по пътя към Евро 2013 за сметка на Испания

снимка: bfunion.bg

Българският национален отбор за юноши до 17 години се поздрави с отличен успех 4:1 над Азербайджан в Сливен по пътя си към класиране на Европейското първенство през 2013-та година.

Така младите възпитаници на Методи Деянов оглавяват квалификационна Група 4 и ще продължат в следващата фаза на пресявките, за сметка не на кой да е, а на Испания. „Ла Рохита" победи Полша с 1:0 в другия мач от днес, при което събра 6 точки.

В класирането обаче лидер е България с 6 пункта, колкото имат „дружина полска" и големия фаворит Испания. За съжаление на иберийците обаче, тяхната голова разлика директните двубои с България и Полша е 1:1, което ги елиминира автоматично от борбата за продължаване напред.

„Лъвчетата" и поляците са съответно първи и втори, защото в директните двубои съотношението на попаденията им е 2:2, с което изхвърлят „Ла Рохита" от борбата.

Елитният кръг ще се изиграе през пролетта, като 28-те класирали се за него ще бъдат разделени в 7 групи и само победителите ще получат правото да играят на европейските финали.

"Изключително съм щастлив, че се класираме за следващия кръг. Този отбор може да даде още много на България", каза треньорът Методи Деянов.

Юношата на Литекс Кирил Десподов и играещият за Новара Алеко Алеков вкараха по две попадения за изразителната победа на „лъвчетата". Хакимов в 67-ата минута се разписа в актива на гостите, но те бяха напълно разпиляни от българите в срещата.

Още в 3-ата минута офанзивният халф на Левски Антонио Вутов изведе Десподов сам срещу вратаря на гостите и за него не остана друго освен да открие резултата. В 28-ата пък бе ред на Алеков да демонстрира голмайсторските си качества, след като засече топката с глава и я оплете в мрежата за 2:0.

Отново Десподов бе в прегръдките на съотборниците си в 50-ата минута, наказвайки грешка в защитата на Азербайджан за 3:0. Само 4 минути след почетния гол за азерите Алеков възстанови преднината от 3 попадения на българите с премерен изстрел за крайното 4:1.