Юношите младша загубиха и третата контрола със Сърбия

Националният отбор по волейбол на България за юноши младша възраст загуби и третата контрола с връстниците си от Сърбия в Иваница. Това бе най-оспорваният от трите мача, като след над два часа игра домакините се поздравиха с крайния успех - 3:2 (25:21, 19:25, 25:23, 30:32, 25:22).

По-голямата част от нападението на Лъвчетата премина през диагонала Иван Иванов, който стана топреализатор на двубоя с 27 точки (24 атаки при 44% успеваемост, 3 блокади). Капитанът Станислав Величков, който влезе от ъгъла през първия гейм и остана като титуляр в следващите четири части, добави 18 точки (3 аса, 12 атаки при 33% успеваемост, 3 блокади).

С най-висока статистическа оценка измежду подопечните на Мирослав Живков и Атанас Митрев бе най-малкият в отбора - центърът Красимир Георгиев. Кърджалиецът наниза 10 точки в нападение при 71% успеваемост, към които добави една точкова блокада. Най-резултатен за победителите бе Милан Картич с 24 точки.

На посрещане и блокада показателите на двата отбора са сравнително равностойни. Сърбия бе малко по-ефективна в атака и рискува повече в изпълнението на начален удар (10 аса и 13 грешки срещу 5 аса и 10 грешки за нашите).

Българите отново допуснаха значително по-малко непредизвикан брак в играта си - 26 грешки срещу 37 за Сърбия.