Юношеските ни национали с престижна победа в Германия

Юношеският национален отбор на България до 19 г. постигна втора престижна победа на подготвителния си лагер в Германия. Момчетата на Методи Деянов надиграха категорично един от водещите местни отбори Волфсбург с 3:1.

45 минути преди началния съдийски сигнал заваля силен дъжд, който принуди домакините да преместят срещата на съседен изкуствен терен на детско-юношеската им база.

Тази промяна не се отрази на играта на нашите футболисти, които започнаха да атакуват съперника още от самото начало на двубоя. Централният защитник Юлиян Чапаев застраши вратата на домакините с удар с глава след корнер.

Противно на показаното на терена гостите поведоха в резултата в 22-ата минута след шут по земя пред наказателното поле.

Българските футболисти бързо отговориха на предизвикателството. След центриране от ъглов удар Веселин Любомиров стреля и след няколко рикошета топката влезе в мрежата за 1:1.

Пет минути по-късно отново след ъглов удар Серкан Юсеин отправи силен удар в левия долен ъгъл, но вратаря спаси.

Логичното все пак се случи в 45-ата минута, когато Емил Стоев проби отдясно и подаде към Чавдар Ивайлов. Последният с мощен шут реализира за 1:2.

60-та минута ролите се размениха и този път халфът на Литекс върна жеста към своя съотборник. Ивайлов пусна пас в наказателното поле, като Емил Стоев с хубав ножичен удар оформи крайното 1:3 в полза на България.

В същото време юношеският национален отбор до 17 години разгроми селекцията на Вестфалия с 3:0 във втората си контрола от лагера в Камен-Кайзерау, която се игра на терена в спортното училище в градчето.

Защитникът на ЦСКА Кристиян Славов откри резултата през първото полувреме, а в началото Петко Христов от Славия с глава удвои преднината на нашите. Третото попадение реализира Георги Русев от ДИТ Спорт (София), но основната заслуга за гола беше на момчетата от Черно море (Варна) Валери Христов и Валентин Йосков, които направиха атаката.

Първата среща между двете селекции завърши 0:0 и се игра в градчето Реда. Последният контролен мач е утре в Липщат - родното място на легендата Карл-Хайнц Румениге.