Юношеските национали загубиха първата си контрола със Сърбия

снимка: bgvolleyball.com

Националният отбор за юноши младша възраст на Сърбия победи този на България с 3:2 (25:13, 21:25, 25:21, 25:23, 11:15) в първата от три приятелски срещи между двата тима в Иваница, които са част от подготовката им за предстоящото Световно първенство в Аржентина.

Българският наставник Мирослав Живков започна мача с Георги Сеганов, Спас Байрев, Станислав Величков, Веселин Илиев, Петър Ненков, Красимир Георгиев и Иво Драмов в стартовата си седморка. Постепенно той пусна в игра и останалите седем момчета от състава.

Основният диагонал и обичаен топреализатор на отбора Иван Иванов влезе в игра от ъгъла само през третия гейм. В този мач най-резултатен за нашите бе капитанът Станислав Величков с 15 точки. Краси Георгиев и влезлите като резерви Кирил Меретев и Радослав Попов добавиха по 11. Топреализатор на мача стана състезателят на Партизан (Белград) Синиша Жаркович с 21 точки за победителите.

Подопечните на Миро Живков и Атанас Митрев бяха надиграни от своите домакини по статистически показатели във всички елементи на играта, но нашите допуснаха значително по-малко непредизвикани грешки в играта си - 19 срещу 29.

Днес и утре юношите на Сърбия и България ще изиграят още две контроли.