Юнайтед за малко да пропилее аванс от 3:0, но все пак би "стършелите" (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Манчестър Юнайтед спечели с 4:2 визитата си на Уотфорд в мач от междинния 14-и кръг в английската Висша лига. "Червените дяволи" можеха да приключат срещатата доста по-лесно, след като на полувремето водиха с 3:0 с два гола на Ашли Йънг и един на Антони Марсиал. В последните минути обаче "стършелите" успяха да се върнат в играта с две бързи попадения на Трой Дийни и Абдулай Дукуре. Юнайтед потрепери, но все пак Джеси Лингард успя да сложи точка на спора.

Домакините започнаха мача по-добре и владееха инициативата, но в 19-ата минута резултата откриха футболистите на Жозе Моуриньо. Ашли Йънг получи пас от Лингард и от границата на наказателното поле вкара топката между краката на бранител на Уотфорд, след което тя попадна неспасяемо във вратата на Еурелио Гомеш.

Само 6 минути по-късно отново Йънг бе неочакваният герой за "дяволите". Бившият играч на Уотфорд стреля от пряк свободен удар на дистанция около 25 метра. Той фалцира топката и я залепи под гредата във вратарския ъгъл за 2:0.

в 32-ата минута Антони Марсиал сякаш реши мача. Той бе изведен на чиста позиция от Ромелу Лукаку и остана очи в очи с Гомеш. Французинът преодоля стража с премерен изстрел и покачи на 3:0.

През второто полувреме не изглеждаше нещата да са се променили, но в 77-ата минута Уотфорд получи право да изпълни дузпа след нарушение на Маркос Рохо. Зад бялата точка застана Трой Дийни, който не сгреши и върна едно попадение.

В 84-ата пък Карийо центрира опасно в пеналта и намери свободния Дукуре, който само сложи крака си и прониза мрежата на Давид Де Хеа, връщайки надеждите на феновете на "Викъридж Роуд".

Те обаче бяха разбити от Джеси Лингард. Английският национал взе топката от центъра само 2 минути по-късно и прелетя до наказателното поле на Уотфорд. Той преодоля четирима бранители и вратаря Гомеш, за да сложи точка на спора - 4:2.

По този начин Манчестър Юнайтед скъси дистанцията до лидера Манчестър Сити на 5 точки. Играчите на Специалния имат в актива си 32, което е достатъчно за второто място. "Стършелите" на Марко Силва са 8-и с 21 пункта.