Юнайтед вкара само 2 на Суонси, но продължава да мечтае

Манчестър Юнайтед знаеше, че се нуждае от убедителна победа срещу Суонси в последния си домакински мач за сезона в Премиършип, за да запази шансове за титлата в Англия - възпитаниците на Алекс Фъргюсън обаче вкараха само 2 гола на „лебедите" и остават на второ място в класирането.

По-рано през деня Манчестър Сити спечели с 2:0 визитата си на Нюкясъл и на практика си осигури титлата в шампионата, защото сега се нуждае от успех над Куинс Парк Рейнджърс, за да се окичи със златото заради по-добрата си голова разлика.

„Гражданите" имат цифрово изражение 90:27 (+63), докато „червените дяволи" са 88:33 (+55) преди последния кръг - на практика Юнайтед може да стане шампион само ако Манчестър Сити не успее да спечели последния си мач от кампанията срещу Куинс Парк Рейнджърс.

Димитър Бербатов влезе в игра в 79-ата минута на мястото на Уейн Рууни, който започна като титуляр на върха на атаката заедно с Хавиер Ернандес, но и двамата се отчетоха с доста пропуски в срещата.

Пол Скоулс откри резултата в полза на „червените дяволи" в 28-ата минута, след като засече топката в мрежата от два метра, отклонявайки удар на Майкъл Карик.

Антонио Валенсия направи пробив по десния фланг и върна топката за непокрития вътрешен халф на Юнайтед, който стреля по земя и Скоулс чукна кълбото в целта отблизо - 1:0.

Вторият гол също падна през първото полувреме и бе дело на Ашли Йънг - Скоулс намери отлично Рууни в наказателното поле, нападателят стреля, но ударът му бе блокиран и топката попадна в обсега на Йънг.

Той си нагласи кълбото на десния крак и с прецизен и красив удар го прати в далечния ъгъл на Мишел Ворм - 2:0.

След почивката играта бе малко по-атрактивна, защото и гостите организираха опасни атаки към противниковата врата и на три пъти имаха чисти положения за гол - най-фрапантният пропуск на Суонси бе в 59-ата минута, когато Греъм с удар по земя затрудни максимално Давид Де Хеа, но стражът на Юнайтед се отчете с отлично спасяване.

Чичарито на три пъти в течение на срещата не можа да прати топката във вратата с глава от 2-3 метра, а най-сериозният пропуск на Манчестър дойде в 73-ата минута, когато Рууни бе изведен на отлична стрелкова позиция пред малкия пенал, но диагоналният му изстрел мина на сантиметри от гредата.