Юнайтед тресна Реал пред рекордните 110 000 в “Голямата къща”

Отборът на Манчестър Юнайтед записа престижна победа с 3:1 над десеткратния европейски шампион Реал Мадрид в приятелския мач, част от турнира Интернешънъл Чемпиън Къп в САЩ.

Мегадербито се игра на стадион “Биг Хаус” в Ан Арбър, Мичиган и събра рекордните за футболна среща в Щатите 109 318 зрители.

Предишният рекорд беше 101 799, поставен на стадион "Роуз Боул" в Пасадина, Калифорния през 1984 година на финала на Олимпийските игри между Франция и Бразилия.

Така “червените дяволи” се класираха за финала на приятелския супертурнир, а там ще срещнат големия си английски съперник Ливърпул, който спечели другата група. Двубоят е на 4 август в Маями.

Двубоят ще запомни със завръщането в игра на суперзвездата на Реал и световния футбол Кристиано Роналдо, кйто се появи като резерва в 72-ата минута.

4105601

За "червените дяволи" с два гола през първото полувреме се отличи Ашли Йънг (20', 27'), а третият гол реализира Хавиер Ернандес (80'). За "кралския клуб" се разписа Гарет Бейл, който бе точен от дузпа в 25-ата минута.

"Не можем да бъдем доволни от загубата. Уверен съм, че в срещата за Суперкупата на Европа ще играем по друг начин. Това беше контролна среща.

Много неща ще се променят след една седмици. Сега ние не сме готови, защото няколко футболисти започнаха тренировки едва преди седмица", каза треньорът на Реал Карло Анчелоти.