Юнайтед тресна и Тотнъм за шеста поредна победа

Манчестър Юнайтед продължи да гази и д аувеличава серията си. Червените дяволи грабнаха 6-а поредна победа при мениджъра Оле-Гунар Солскяер, който замени уволнения Жозе Моуриньо. Норвежецът пренаписа историята, задминавайки легендарния Мат Бъзби, който имаше пет поредни победи, след като пое отбора. Този път Юнайтед преодоля силния тим на Тотнъм като гост с 1:0 с попадение преди почивката на Маркъс Рашфорд в дербито на английската Премиър Лийг снощи. Минута преди изтичането на редовните 45 минути Пол Погба даде отличен пас към Рашфорд, който напредна и с десния крака наказа Лорис - 1:0 за Юнайтед.

В герой за победителите се превърна вратарят Давид де Хеа, който по невероятен начин отрази куп възможности на Хари Кейн и компания – общо 11 удара в очертанията през второто полувреме и нито един през първото.  С тази победа Юнайтед се изравнява по точки с петия Арсенал, а и му предстоят две поредни домакинства на Брайтън и Бърнли, което е предпоставка за изкачване в класирането. Двубоят бе изгледан на живо от Димитър Бербатов, който посрещна двата тима в тунела преди началото на срещата. Припомняме, че именно с екипите на Тотнъм и Манчестър Юн Бербо направи най-ярките си мачове и постигна най-големите си успехи на Острова.