Юнайтед се върна във времето на Фърги с уникален обрат (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед напомни за времената на сър Алекс Фъргюсън, след като обърна Кристъл Палас от 0:2 до 3:2 на "Селхърст Парк" в Лондон. "Червените дяволи" изостанаха с два гола малко след почивката след попадения на Андрос Таунзенд и Патрик ван Аанхолт. Не се виждаше как гостите ще пробият отбраната на "орлите", но Крис Смолинг и Ромелу Лукаку отбелязаха, за да изравнят, а Неманя Матич вкара първия си гол за Юнайтед с брилянтно воле в добавеното време на срещата, за да донесе трите точки.

Така "червените дяволи" отново изпревариха Ливърпул в класирането и заемат втората позиция с 62 точки, докато мърсисайдци имат 60. Двата тима се изправят един срещу друг идния уикенд на "Олд Трафорд". Кристъл Палас пък изпусна уникален шанс да излезе от зоната на изпадащите. Тимът на Рой Ходжсън все пак остава закотвен сред последните три, като заема 18-о място с 27 точки.

Още в 11-ата минута Андрос Таунзенд откри резултата за домакините. Бентеке задържа топката на границата на наказателното поле и я пусна към англичанина, който стреля мощно, топката се отби в тялото на Виктор Линдельоф и влетя неспасяемо в мрежата на Де Хеа.

Минута след почивката Патрик ван Аанхолт покачи аванса на "орлите" и шокира Жозе Моуриньо. Палас се възползва от възможността бързо да изпълни фаул в центъра и хвана неподготвен съперника. Ван Аанхолт бе изведен очи в очи с Де Хеа и прониза мрежата му за 2:0.

В 55-ата Крис Смолинг върна надеждите на Юнайтед. Валенсия центрира меко в пеналта, а централният бранител остана непокрит и с техничен удар с глава намали резултата. Юнайтед натисна, а в 76-ата усилията на тима бяха възнаградени. Тогава Алексис Санчес стреля в гредата, но топката попадна в Ромелу Лукаку, който умело я гардира в наказателното поле и прониза Уейн Хенеси за 2:2.

Изглеждаше, че мачът ще завърши при този резултат, когато в 90-ата минута геният на Неманя Матич проблесна на "Селхърст Парк". Той спря топката и изстреля мощно воле с левия крак от около 25-30 метра, а кълбото влетя неспасяемо в десния ъгъл на Хенеси. Играчите на Юнайтед ликуваха, а тези на Палас бяха съкрушени.