Юнайтед се измъкна срещу УБА с голям късмет

снимка: twitter.com

Манчестър Юнайтед се затвърди на втората позиция в английската Висша лига, след като се наложи трудно с 2:1 над Уест Бромич Албиън в двубой от 18-ия кръг. Ромелу Лукаку и Джеси Лингард вкараха за гостите през първата част и им дадоха комфортна преднина. След почивката обаче Гарет Бари върна интригата, а до края отново той и Джей Родригес имаха шансове да изравнят, но "червените дяволи" излязоха сухи от ситуацията.

В 27-ата минута играчите на Жозе Моуриньо вече водеха в резултата след дежурното попадение на Ромелу Лукаку. Маркъс Рашфорд центрира отляво на вратата на Бен Фостър, а белгиецът се промуши между централните бранители на "дроздовете" и вкара страхотен гол с глава.

Малко по-късно - в 35-ата, Джеси Лингард покачи на 2:0. Той се откри на чиста позиция извън наказателното поле и стреля към вратата. Фостър щеше да улови топката, но в последния момент Ахмед Хегази я отклони в собствената си врата. Попадението все пак отиде на сметката на англичанина, тъй като кълбото попадаше в очертанията на вратата.

В 77-ата минута обаче Гарет Бари върна интригата. След центриране от корнер в пеналта настана истинско меле, а футболистът с най-много мачове във Висшата лига се оказа най-съобразителен и намали резултата с удар отблизо.

След това Юнайтед се затвори и допусна късен домакински натиск. Джей Родригес стреля встрани от гредата на Де Хеа с глава, а след това в пеналта на испанеца имаше ново меле. Този път той едва се докопа до топката, а няколко играчи на УБА го сритаха, за което получиха предупреждения. УБА имаше още шансове, но не се възползва и така Юнайтед отмъкна ценната победа.

"Червените дяволи" са втори с 41 точки - на 11 зад лидера Манчестър Сити. След 8-ата си загуба този сезон футболистите на Алън Пардю са на предпоследното 19-о място с 14 пункта.