Юнайтед с пореден гол във „Фърги тайм“, но...

Рекордьорът по титли в английската Висша лига Манчестър Юнайтед се спаси от домакинско поражение в дербито на „Олд Трафорд“ срещу Челси благодарение на гол в 94-ата минута на Робин ван Перси.

Така нареченото „Време на Фърги“ (Fergie time) обхваща именно заключителните минути от редовното време и последвалите продължения, като миналата неделя феновете на „червените дяволи“ отново имаха поводи за радост след попадение в този отрязък от мач.

Според проучване на Sporta.bg Юнайтед обаче не е сред водещите отбори по голове в така нареченото „Време на Фърги“ през този сезон. Голът на Ван Перси срещу Челси е едва вторият отбелязан след 85-ата минута на мач от Висшата лига, като единственият друг такъв е на друг холандски национал – Дейли Блинд, който също се разписа за драматично равенство – 2:2 като гост на Уест Бромич Албиън.

Водач по отношение на отбелязани голове в заключителните (след 80-ата) минути на двубоите от Премиърлийг досега е шампионът Манчестър Сити с цели шест такива попадения. Любопитното е, че „гражданите“ също се спасиха от домакинска загуба от Челси с късен изравнителен гол, дело на легендата на лондончани Франк Лампард за 1:1.

Иначе Арсенал е на второ място по отношение на вкарани голове в последните 10 минути на мачовете от този сезон с пет такива попадения. Голмайсторът на тима Алексис Санчес (5) има един гол в продължения на мач – при успеха с 2:0 над Съндърланд.

Проверката на Sporta.bg обаче показа, че Арсенал е отбелязал един гол в 73-ата и един в 74-ата минута на срещите си, което също може да се определи като 'късно' в хода на мач. Отново Санчес е бил точен в 73-ата при равенството 2:2 с Манчестър Сити, а Алекс-Окслейд Чембърлейн донесе хикса при дербито с Тотнъм, вкарвайки за 1:1 в 74-ата минута.