Юнайтед с нова излагация на "Олд Трафорд" (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед прекрати серията си от пет мача в английската Висша лига без поражение и изненадващо отстъпи с 0:1 на Саутхамптън на стадион „Олд Трафорд“. Единственото попадение реализира Чарли Остин в 87-ата минута, а домакините отново разочароваха феновете си и дори не създадоха чисто голово положение.

Така Юнайтед остана 37 точки в актива си и запазва петото място в класирането, но Уест Хам може да го измести, ако надвие Манчестър Сити в късния мач в събота. Саутхамптън вече е с 33 пункта на осма позиция.

Първото полувреме протече в типичен стил за домакинствата на Манчестър Юнайтед през този сезон – 0:0 и без чисти голови положения, единствено с няколко далечни удари на Антони Марсиал и Уейн Рууни.

Реално, по-сериозните ситуации бяха пред вратата на Давид де Хеа, на когото не му се наложи да спасява отбора си с отлични намеси, тъй като мерникът на „светците“ бе неточен, но те на два пъти пробиха защитата на домакините в наказателното поле и изправиха на нокти феновете на „Олд Трафорд“.

Втората част бе дори по-скучна и този път зрителите не видяха дори опити за интересни положения пред двете врати. Дори във владението на топката имаше паритет, но това по никакъв начин не помогна на привържениците да простят пасивното поведение на любимците си.

Oще по-лошо стана в 87-ата минута, когато след центриране от фаул на десния фланг (почти до флагчето за корнер), при което Чарли Остин с глава засече топката и я прати неспасяемо в мрежата на Де Хеа – 0:1.