Юнайтед с два гола преднина срещу У.Б.А на почивката

снимка: АП

В 22' на двубоя гостите от Юнайтед организираха добра контра ата, двойно подаване между Майкъл Карик и Бербатов намери българина на границата на вратарското поле, от където Бербо бе безкомпромисен и със силен и прецизен шут прониза Скот Карсън за 1:0 в полза на "червените дяволи".

Четири минути по-късно Манчестър бяха на косъм от втори гол, когато Райън Гигс изведе Кристиано Роналдо по лявото крило на атаката, португалецът напредна и центрира по земя към центъра на наказателното поле, където Карлос Тевес намери топката, но ударът на аржентинеца мина на сантиметри от лявата греда на Карсън.

В 40' домакините останаха с човек по-малко, след като капитанът на тима Пол Робинсън получи директен червен карто за изключително грубо нарушение срещу Джи Сун Парк.

Четири минути по-късно дойде и второто попадение за Юнайтед. Центриране от свободен удар бе уловено от Скот Карсън, но вратарят изтърва топката при приземяването си и пласиралият се добре Карлос Тевес вкара топката в празната врата.