Юнайтед премаза Фулъм, а "Олд Трафорд" аплодира Бербатов (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Манчестър Юнайтед се класира безпроблемно за ⅛-финалите на ФА Къп, след като тази вечер "червените дяволи" разгромиха с 4:1 гостуващия тим на Фулъм на своя "Олд Трафорд".

Двубоят представляваше и своеобразно завръщане на Димитър Бербатов в "Театъра на мечтите", където българинът изкара четири сезона с червената фланелка на Юнайтед. Трибуните дариха Бербатов с аплодисменти, когато дикторът на стадиона прочете името му, а самият той аплодира искрено феновете от трибуната "Стретфорд Енд". "Деветката" на Фулъм се прегърна и със своя вече бивш мениджър сър Алекс Фъргюсън, като двамата демонстрираха уважение един към друг.

Бившият капитан на българския национален отбор изигра пълни 90 минути за своя Фулъм, но не успя да се разпише срещу бившия си тим. Райън Гигс от дузпа, Уейн Рууни и Хавиер Ернандес на два пъти отбелязаха за Юнайтед, докато Аарън Хюз вкара за "котиджърс" след изпълнение на статично положение.

Димитър Бербатов и Брайън Руис започнаха в атака за Фулъм, докато Александър Качаниклич и Деймиън Дъф стартираха на двата фланга. Стийв Сидуел и Крис Беърд оформиха двойка вътрешни полузащитници. Като цяло обаче играта на гостите не вървеше, като воденият от Мартин Йол състав изнесе слаб мач на "Олд Трафорд".

Мениджърът на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън направи много промени в своя стартов състав, като Робин ван Перси, Неманя Видич, Рио Фърдинанд и Пол Скоулс останаха извън стартовите единадесет. Хавиер Ернандес и Уейн Рууни оглавиха атаката на домакините, а Майкъл Карик, Андерсон, Райън Гигс и Луиш Нани стартираха в средата на терена. Давид де Хеа запази мястото си под рамката на вратата, а Фил Джоунс и Крис Смолинг оформиха двойка в центъра на защитата.

Още в 1' защитата на "котиджърс" се пропука, а домакините пропуснаха отличен шанс. Уейн Рууни стреля след тотална липса на ориентация на играчите в бяло, но топката бе отклонена в корнер. Последва центриране в наказателното поле на Фулъм, където Аарън Хюз несъмнено игра с ръка. Последва сигнал за дузпа на рефера Марк Клатенбърг, която ветеранът Райън Гигс реализира за 1:0.

Домакините продължиха да търсят и втори гол, който да внесе спокойствие в играта им. В 16' Нани се измъкна от отбраната и стреля, но право в тялото на Шварцер. В 20' Юнайтед бе ощетен от Марк Клатенбърг, който не свири чиста дузпа за игра с ръка на Деймиън Дъф. Минута по-късно и гредата помогна на Фулъм, след като Марк Шварцер с мъка отрази изстрел на Уейн Рууни от близка дистанция.

В 31' вратата на "котиджърс" отново оцеля като по чудо. Райън Гигс центрира в наказателното поле на лондончани, където Рууни от метър-два разстояние засече топката. Марк Шварцер обаче отново бе на мястото си, отразявайки в корнер. Минута по-късно Фулъм застраши за първи път пазената от Давид де Хеа врата, а удар на Саша Ритер мина малко покрай гредата.

И до почивката "дяволите" продължиха да контролират изцяло случващото се на терена, докато Фулъм бе напълно безсилен да сътвори нещо опасно в предни позиции. Димитър Бербатов често търсеше допир с топката, но усилията на българина също не довеждаха до нищо креативно в атака за неговия тим. В края на полувремето останаха съмнения, че "деветката" на Фулъм е задържан за фланелката в наказателното поле на Юнайтед, но сигнал за дузпа нямаше.

Втората част на "Олд Трафорд" стартира на бързи обороти, като шанс за удар се откри пред Димитър Бербатов. Българинът опита изстрел към Давид де Хеа, но топката срещна главата на Патрис Евра. В следващата атака Уейн Рууни пък отново нямаше шанс пред гола, а негов изстрел от близка дистанция бе избит от голлинията от бранител на Фулъм.

В 50' Уейн Рууни все пак счупи каръка, удвоявайки аванса на "дяволите". Английският национал бе изведен отлично от Андерсон, като с премерен изстрел не остави шансове на Марк Шварцер - 2:0.

Подобно на първото полувреме, футболистите на Юнайтед продължиха да притискат своя съперник, търсейки и още попадения. До трети гол се стигна само две минути след втория, когато Хавиер Ернандес окончателно сложи точка на спора. Мексиканецът се възползва от поредна слаба игра в защитата на Фулъм и от близка дистанция матира Шварцер за класическото 3:0.

Домакините продължиха да си правят каквото поискат със защитата на "котиджърс", а в 66' Чичарито отбеляза втория си гол в мача. Ернандес опита да обстрелва Шварцер от средна дистанция, но топката рикошира в Аарън Хюз и излъга австралийския вратар - 4:0.

В 77' гостите все пак се отчетоха с почетен гол на "Олд Трафорд", като във вратата на Де Хеа се разписа виновникът за първия гол Аарън Хюз. Бранителят, който нескопосано причини дузпата още в началото на мача, се извиси в пеналтерията на Юнайтед и с глава отбеляза за 4:1.

Двубоят в Манчестър вече се доиграваше, като в 83' попадение на Уейн Рууни бе отменено поради нарушение в атака на Хавиер Ернандес.

szólj hozzá: Manchester United vs Fulham 4:1 MATCH HIGHLIG