Юнайтед отговори на Реал: Дяволите докосват титлата, а Гигс влезе в историята (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Манчестър Юнайтед ще замине за Мадрид в изключително настроение, след като тази вечер на "Олд Трафорд" спечели дербито срещу Евертън с 2:0 и увеличи аванса си на върха в класирането на изключителните 12 точки.

Вечерта беше паметна за Райън Гигс, който отбеляза първия си гол за сезона, като по този начин се превърна в единствения футболист, който е вкарал във всички 21 кампании, откакто беше въведен новият формат на английското първенство.

Робин Ван Перси също изигра силен мач, като вкара за 2:0 в добавеното време на първата част, подпечатвайки победата на своя тим в дербито от Премиър лийг.

"Червените дяволи" вече имат 65 точки, като до момента имат само 3 загуби и 2 равенства, докато най-големият конкурент Сити е на цели 12 зад възпитаниците на Сър Алекс, които държат съдбата на титлата в свои ръце. В същото време "карамелите" остават на 6-о място с 42 точки, като са на 6 от зона "Шампионска лига".

Сър Алекс реши да не дава почивка на основните си играчи, като от самото начало заложи на Рууни и Ван Перси, докато единствената промяна беше включването на Фил Джоунс в средата на терена на мястото на Майкъл Карик, а в стартовия състав бяха включени Валенсия и Гигс.

Срещата започна с размяна на бързи атаки, като Пиенаар можеше да се разпише, но на два пъти бе блокиран от защитници на Юнайтед, а Ван Перси се отчете със страхотен пропуск в 10-ата минута.

Все пак по-активната игра на "червените дяволи" даде резултат само 3 минути след пропуска на холандеца - Хейтинга допусна грешка и позволи на Перси да се откъсне от него, което доведе до паса към Гигс, който запази самообладание и успя да забие гол в 21-ото издание на Премиър лийг. Така уелсецът вече има по едно попадение във всеки един от сезоните, откакто беше създаден новият формат.

След попадението Юнайтед продължи да атакува, но определено свали темпото на игра, позволявайки на "карамелите" да развият няколко опасни атаки, от които обаче Озман и Фелайни не успяха да се възползват, а в 36-ата минута Миралас даде страхотен пас на Аничебе в наказателното, но нападателят не успя да овладее на метри от вратата и Рафаел се намеси успешно.

Първите 45 минути бяха към своя край, когато защитата на Евертън заспа и позволи на Рафаел да изведе по чудесен начин Ван Перси, който заобиколи Хауърд и отбеляза второто попадение в срещата - 2:0 и "червените дяволи" се чувстваха уверени в успеха.

В средата на втората част като по чудо не падна трети гол, след като стана разбъркване пред вратата на Хауърд, който изби удар на Еванс с глава, след това спаси добавката, а при третия опит Бейнс изчисти от голлинията. В 66-ата минута отново американецът спаси своите, след като Клевърли пробва мощен удар от воле.

В края на срещата Ван Перси получи още една чудесна възможност да нанесе трети удар по Евертън, но ударът му мина встрани от вратата. Малко след това пък Де Хеа трябваше да показва безспорния си рефлекс след грешка на резервата Смолинг, която позволи на Йелавич да се откъсне и да стреля, но испанецът се намеси вещо и изби в корнер. Това беше и последната по-опасна ситуация до края на редовното време, като Юнайтед доигра оставащите минути в спокойно темпо.

Manchester United vs Everton 2:0 MATCH HIGHLIGHTSby UCL2410