Юнайтед остава с една наум за Шампионска лига след грозна победа (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед изигра поредния си безцветен и безличен мач през сезона, но свърши работата си и спечели важното гостуване на борещия се за оцеляване Норич с 1:0.

Единственото попадение в срещата реализира Хуан Мата в 72-ата минута, след като получи идеален пас от Уейн Рууни и отблизо прати топката в мрежата. Капитанът на „червените дяволи“ пък се възползва от груба грешка в защитата на Норич, когато Басонг позволи топката да го прескочи и така Рууни нахлу в пеналтерията, преди да асистира на Мата.

Това бе единственият момент в мача, който индикираше, че двата тима търсят задължително трите точки – въпреки че Юнайтед се бори за място в топ 4, а Норич за оцеляване, съперниците показаха ниско темпо, никаква креативност и като цяло доста слаба продукция на феновете.

Манчестър Юнайтед събра 63 точки и се доближи само на 1 от четвъртия Манчестър Сити два кръга преди края на сезона. Ако „гражданите“ не победят Арсенал в неделното дерби, то битката за място в плейофите в Шампионска лига ще бъде истински оспорвана до самия край.

Във вторник Юнайтед има важно и тежко гостуване на Уест Хам в отложен сблъсък от 35-ия кръг и дотогава ще е разбрал дали съдбата му за топ 4 зависи от него. Норич пък остава с 31 точки на предпоследното място и към момента изостава с 2 от спасителната 17-та позиция, окупирана от Нюкасъл.

При положение че „свраките“ гостуват на вече изпадналия Астън Вила, то за Норич ще бъде задължително да спечели оставащите си два мача, за да запази до последния момент шансовете си за оцеляване в елита. След поражението на тима днес официално Кристъл Палас с 39 пункта се спаси от изпадане, и то още преди да е изиграл двубоя си от кръга.

Неприятните новини за Манчестър Юнайтед обаче продължиха и след тази седмица във Висшата лига, защото Антони Марсиал се контузи на загрявката за мача и не взе участие, а след само четвърт час игра Матео Дармиан бе заменен принудително.