Юнайтед не се даде на Челси в зрелищно дерби с 2 дузпи и 2 автогола (видео)

Челси изпусна да нанесе тежка загуба на Манчестър Юнайтед, а „червените дяволи" сътвориха рядко срещан обрат и от 3:0 стигнаха до равенство 3:3.

За съжаление на българските фенове на играта Димитър Бербатов не беше сред титулярите за дербито и не влезе в игра по време на срещата. Вместо него Сър Алекс предпочете да вкара Хавиер Ернандес след почивката, като Чичарито се отплати с изравнителен гол малко преди края.

Двата гранда на Острова направиха страхотно шоу за зрителите на „Стамфорд Бридж" и през второто полувреме паднаха цели пет гола. Като цяло в мача имаше две отсъдени дузпи в полза на шампионите, а две от попаденията на Челси бяха автоголове.

Джонатан Еванс в 36-ата минута си вкара автогол и даде аванс на домакините, макар да нямаше вина в ситуацията, защото центрирането на Даниел Стъридж бе прострелно и от близка дистанция - 1:0.

Само за 5 минути след почивката резултатът стана класически, след като Фернандо Торес намери отлично Хуан Мата в 46-ата минута и нисичкият халф с прекрасно воле направи 2:0. В 50-ата отново Мате бе замесен в действието, след като центрира към Давид Луис, чийто удар с глава се отклони в Рио Фърдинанд и заблуди вратаря Давид Де Хеа.

Юнайтед обаче не пожела да приеме загубата и бързо върна едно попадение чрез Уейн Рууни, който реализира дузпа в 58-ата минута, отсъдена за фаул на Стъридж срещу Патрис Евра.

Хауърд Уеб даде втора дузпа за Юнайтед, макар Даниел Уелбек да провокира контакт с крака на Бранислав Иванович, преди да се строполи на тревата. За Рууни това нямаше значение и той с втори гол от бялата точка направи резултата 3:2.

В 84-ата минута Антонио Валенсия центрира в наказателното поле и след увисване на Гари Кейхил Чичарито с глава простреля Чех от упор, за да оформи крайното 3:3.

Така Юнайтед вече има 55 точки и изостава с 2 от лидера Манчестър Сити, а Челси остава на 4-та позиция с 43 пункта, като има 6 пасив спрямо Тотнъм, който е и с мач по-малко.

През първото полувреме играта беше равностойна, като „червените дяволи" сякаш по-лесно намираха път към вратата на домакините, но не се възползваха от шансовете си. Шампионите нямаха проблеми да разиграват в предни позиции и да печелят терен, но стигайки до наказателното поле въображението им се изпаряваше.

В 29-ата минута Юнайтед опита да излезе от стереотипа и само с два паса да матира защитата на Челси, но брилянтният пас на Валенсия, който извеждаше Рууни сам срещу вратаря, беше пресечен от Бранислав Иванович.

Преди това Гари Кейхил бе повалил Даниел Уелбекв наказателното поле, но апелите за дузпа към съдията Хауърд Уеб не бяха чути. Реферът щеше да коменсира „червените дяволи" през второто полувреме в това отношение.

В 36-ата минута след груба грешка в защитата на Юнайтед „сините" успяха да поведат чрез автогол на Джонатан Еванс.

Самият бранител на „дяволите" нямаше вина за попадението, защото просто се оказа на неподходящото място. Патрис Евра се остави да бъде задминат елементарно от нахлулия в накзателното поле Даниел Стъридж, а Давид Де Хеа остана до гредата си, вместо да притисне съперника си. Последва прострелно центриране на Стъридж, което срещна тялото на Еванс и така топката се отклони в мрежата - 1:0.

До края на полувремето гостите можеха да възстановят бързо равенството, но прекрасният изстрел на Ашли Йънг бе отразен с вещина от Чех, а Рууни не можа да засече отбитата топка на сантиметри от голлинията.

В продължението на първата част остана време и за Рууни да тества рефлексите на Чех, но отново стражът на Челси излезе победител в дуела.

Домакините започнаха вихрено второто полувреме и оставиха противника си в нокдаун - в 46-ата минута чудесно центриране на Фернандо Торес отдясно бе засечено с бомбено воле от страна на Хуан Мата на далечната греда. Давид Де Хеа нямаше никакъв шанс да отрази топката - 2:0.

В 50-ата минута Мата центрира в пеналтерията, а Давид Луис се пребори за високата топка и с глава я прати към вратата. Тя се отклони от рамото на Рио Фърдинанд и се оплете в мрежата на Юнайтед за трети път - 3:0.

Въпреки сериозния пасив, „червените дяволи" демонстрираха висок дух и много бързо успяха да върнат едно попадение, за да останат в битката за поне 1 точка.

Гигс намери Евра, който навлезе в наказателното поле отляво и бе препънат от Даниел Стъридж, чийто шпагат леко закъсня и закачи крака на френския бранител. Съдията Уеб отсъди дузпа и Рууни я превърна в гол в 57-ата минута.

10 по-късно реферът се престара и си навлече гнева на домакините, защото даде втори наказателен удар за Юнайтед - Уелбек провокира контакт с крака на Иванович и се строполи на тревата, като Уеб се хвана на въдицата му.

Рууни отново показа хладнокръвие от бялата точка и намали изоставането на Юнайтед до само 1 гол - 3:2.

Майкъл Есиен пробва да наниже 4-то попадение за Челси с удар от 25 метра, който бе париран уверено от Де Хеа.

В 84-ата минута бе осъществен и невъзможния обрат, благодарение на резервата Хавиер Ернандес, който бе предпочетен от Сър Алекс Фъргюсън като промяна в състава.

Чех отрази удар на Рууни, но топката бе овладяна от Валенсия на левия фланг и при последвалото центриране Кейхил увисна фатално. Чичарито от два метра с глава въпреки ниския си ръст прати топката в мрежата и възстанови равенството - 3:3.

До края на редовното време отборите играха нервно, но „сините" можеха да стигнат до шеметна победа, ако не бе страхотната проява на Давид Де Хеа, който отрази прекрасен удар от дистанция на Мата.