Юнайтед на Ван Гаал впечатли срещу ЛА Галакси

Отборът на Манчестър Юнайтед започна по отличен начин под ръководството на новия си мениджър Луис ван Гал и победи със 7:0 Лос Анджелис Галакси в първата си контрола от турнето на американска земя.

Юнайтед бе истински господар на терена и излезе напред само след 13 минути игра, когато Дани Уелбек вкара за 1:0. До края на полувремето паднаха нови два гола. И двата бяха дело на Уейн Рууни, като първият бе от дузпа.

През втората част „червените дяволи“ дори не помислиха да намаляват оборотите. В 62-а минута юношата Рийс Джеймс направи резултата 4:0, а шест минути преди края на редовното време той вкара и пети гол във вратата на американците.

В 88-а минута нароченият за гонене Ашли Йънг се разписа, а в последната минута отново той оформи крайното 7:0.

Новите попълнения на Манчеастър Юнайтед Андер Ерера и Люк Шоу стартираха като титуляри. Освен тях мача започнаха Давид де Хеа, Джони Еванс, Крис Смолинг, Фил Джоунс Дарън Флетчър, Антонио Валенсия, Хуан Мата, Дани Уелбек и Уейн Рууни. На почивката се появика Линдегаард, Кийн, Рафаел, Бакет, Джеймс, Клевърли и Йънг.