Юнайтед на Ван Гаал порази и Рома

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Рома с 3:2 в контрола, играна в САЩ.

Така Луис ван Гаал записа втори успех начело на „червените дяволи“, след като в първия мач на американска земя прегази Лос Анджелис Галакси със 7:0.

Срещу Рома Юнайред изигра много силно първо полувреме, когато наниза цели три гола. Уейн Рууни откри в 36-а минута с мощен шут от разстояние. Три минути по-късно Хуан Мата се разписа, а в последната минута Уелбек бе фаулиран в наказателното поле и Рууни реализира дузпата за 3:0.

Второто полувреме бе по-равностойно и в 75-а минута Миралем Пиянич намали с феноменален гол от собствената си половина. Крайното 3:2 оформи Франческо Тоти от дузпа в 88-а минута. Нарушението бе отсъдено за игра с ръка на Майкъл Кийн в наказателното поле.