Юнайтед мина лесно през УБА

Манчестър Юнайтед изигра един от най-добрите си мачове през сезона и срази с 3:0 Уест Бромич Албиън на „Дъ Хоуторнс“ в среща от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Фил Джоунс в 34-ата минута откри резултата за „червените дяволи“, в 65-ата Уейн Рууни покачи на 0:2, а крайното 0:3 бе оформено от Даниел Уелбек. Така Юнайтед си тръгна с усмивка от стадиона на тима, който шокира „Олд Трафорд“ с победа 2:1 в предишния сблъсък на 28-ми септември миналата година.

Благодарение на победата си Манчестър Юнайтед събра 48 точки и се изравни по актив с Евертън на 6-тото място, макар „карамелите“ да са с мач по-малко заради четвъртфинала си от ФА къп срещу Арсенал, който загубиха с 1:2 по същото време днес.

И днес Дейвид Мойс не изневери на тенденцията във всичките 42 мача на Юнайтед от началото на сезона да залага на различен състав, като разчиташе на Уейн Рууни, Робин ван Перси, Аднан Янузай и Хуан Мата в предни позиции.

В схемата на „червените дяволи“ бе заложено да се търси шанс за центриране в наказателното поле, като се очакваше някой от ръстовите футболисти да засече с глава в мрежата.

Точно по такъв начин стана първият гол за Юнайтед, след като ван Перси центрира в пеналтерията и Фил Джоунс се извиси над защитата на домакините, за да прати с глава кълбото зад вратаря Бен Фостър – 0:1 в 34-ата минута.

Уейн Рууни реализира 210-ия си гол с екипа на „червените дяволи“ в 65-ата минута, след като този път Рафаел сервира кълбото в наказателното поле и на далечната греда капитанът с глава успя да засече в мрежата.

Рууни асистира за последното попадение в срещата, когато с добро подаване прати топката на пътя на Уелбек, който с едно докосване се разписа за крайното 0:3.