Юнайтед изклати черешките, Ибра пак бележи

снимка: telegraph.co.uk

Манчестър Юнайтед започна новия сезон с победа. Червените дяволи победиха с 3:1 като гост отбора на Борнемут. Така златната селекция на мениджъра Жозе Моуриньо дори се изкачи на лидерската позиция, с най-много вкарани попадения.

Първият гол вкара Хуан Мата. Испанският халф се възползва от грешка на Саймън Франсис, който подаде слабо към своя врата извън границите на наказателното. Мата открадна топката, но Артър Боруц успя да му я избие. Повторна грешка на Франсис прати кълбото пред опразнената врата, а Мата не пропусна да открие резултата.

Така поне за момента Хуан Мата оправда съмнителното доверие на Моу за титулярното място. Тъй като двамата са в доста обтегнати отношения вече няколко години.

Второто попадение заби Уеий Рууни в 59 минута. Пет минути по-късно пък Златан Играхимович уби интригата на Виталити стейдиъм, като вкара дебютното си попадение във Висшата лига.

В 69 минута Адам Смит върна един гол за черешките, които обаче не направиха никакъв опит да сътворят чудо.