Юнайтед громи и без Рууни и Ван Перси

Дори без звездите си в атака Уейн Рууни и Робин ван Перси Манчестър Юнайтед не изневери на стила си в английската Висша лига да се представя далеч по-добре в гостуванията си, отколкото на „Олд Трафорд“.

„Червените дяволи“ отнесоха Нюкасъл на „Сейнт Джеймсис Парк“ с 4:0, благодарение на две попадения на Хуан Мата и по едно на Хавиер Ернандес и резервата Аднан Янузай. Така поне временно възпитаниците на Дейвид Мойс се извисиха на шеста позиция в класирането с 57 точки – 1 повече от Тотнъм, който на 7-ми април от 22 часа приема Съндърланд в последния мач от 33-ия кръг.

Нюкасъл остава в златната среда на 9-то място с 46 точки – на 2 от Саутхямптън, който по-рано днес отстъпи с 1:4 от Манчестър Сити в първата среща за съботната програма.

След като до предишния кръг Мата нямаше попадение на сметката си с екипа на Юнайтед в Премиършип, днес се разписа във втори пореден двубой и дори отбеляза два гола – за първи път от февруари 2013-та той бележи повече от веднъж в един мач, а за първи път от октомври 2012-та се разписва в два последвателни кръга от първенството.

В 39-ата минута той реализира по прекрасен начин от пряк свободен удар, а в 50-ата нанесе нов силен шамар по амбициите на домакините. Шинджи Кагава намери Хавиер Ернандес в наказателното поле, мексиканецът върна хитро за Мата и плеймейкърът с премерен изстрел намери мрежата на „свраките“ - 0:2.

Силен пробив на Кагава, който се представи отлично с фланелката на „дяволите“, завърши с ново ключово подаване назад, този път за Чичарито, за когото не бе проблем да се разпише от изгодната позиция.

В 14-ата минута Аднан Янузай влезе на пожар на терена, защото Ашли Йънг контузи палеца на десния си крак след съприкосновение с противников играч и трябваше да бъде заменен принудително.

Янузай направи великолепно двойно подаване с Мата в 93-ата минута (испанецът върна на съотборника си с пета), след което младокът с безпощадаен удар фиксира крайното 0:4.