Юнайтед докосва Шампионска лига след рецитал на Депай (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Юнайтед се доближи максимално до завръщане в групите на Шампионската лига, след като победи Брюж с 3:1 у дома в първия плейофен мач.

В герой за "червените дяволи" се превърна новата звезда на тима Мемфис Депай, който се отличи с 2 гола и асистенция. Двубоят на "Олд Трафорд" започна много неприятно за домакините, след като още в 8-та минута Майкъл Карик се опита нескопосано да изчисти едно центриране и прати топката в собствената си врата. Само 5 минути по-късно Депай изравни резултата, след като нахлу в наказателното поле отляво и стреля точно по земя. До края на първата част Юнайтед наложи тотален натиск, а това даде резултат в 43-та минута, когато Депай отново се разписа, този път със страхотен удар от далечно разстояние.

Холандският футболист имаше два отлични шанса да стигне до хеттрик, но ги пропусна, преди все пак да вземе дейно участие в третия гол за "червените дяволи". В последната минута на продължението той качи топката на главата на Маруан Фелайни, който нямаше проблеми да се разпише от границата на малкото наказателно поле и да оформи крайното 3:1 в полза на Юнайтед. По този начин английският тим се доближи максимално до завръщане в груповата фаза на най-престижни европейски клубен турнир.