Юлия Гьоргес изхвърли световната номер 2 от олимпийския тенис турнир

Номер 2 в световната ранглиста Агнешка Радванска (Полша) отпадна в първия кръг на олимпийския турнир по тенис. Полякинята загуби от германката Юлия Гьоргес с 5:7, 7:6(5), 4:6 след 2:16 часа игра.

Това беше първия завършил мач от програмата за деня, който се игра под спуснатия покрив на Централния корт в комплекса "Уимбълдън". Останалите срещи са отложени заради дъжд.

Германката започна по-добре и взе ранен пробив аванс. Радванска изравни при 4:4, но в 11-ия гейм допусна нов пробив и това се оказа фатално за изхода на първия сет. Втората част премина без пробиви и се стигна до тайбрек, който полякинята спечели със 7:5 точки.

В третия сет Гьоргес навакса пасив от 1:3, а в десетия гейм реализира пробив, което й донесе крайния успех. Германката наниза 20 аса и общо 56 печеливши удара срещу само 24 на съперничката си.

Във втория кръг Гьоргес ще се изправи срещу победителката от мача между Варвара Лепченко (САЩ) и Вероника Сепеде Ройг (Парагвай).