Югозападът стартира първи

снимка: newforge.com

Първите официални мачове за 2008 г. ще се изиграят в Югозападната "В" група. Пролетният дял от шампионата при аматьорите стартира днес въпреки снежните условия. Надпреварата, в която участват 20 отбора, ще продължи чак до 12 юни. Борбата за първото място този сезон е ожесточена и цели 5 отбора имат реални шансове за влизане в професионалния футбол.

 

Най-високи амбиции афишира временният лидер Миньор (Бобов дол). Преди 2 години тимът изпадна от "Б" група, но сега е твърдо решен да се завърне там под ръководството на треньора Румен Стоянов. Традиционно в челото се движи и тимът от село Микрево - Малеш. Той обаче едва ли има потенциал да играе сред професионалистите. Славният Хебър вече няколко години мъждука в долните дивизии, но тази година отборът на Боби Даскалов сформира доста солидна селекция. Въпреки че заема трета позиция във временното класиране, пазарджишкият тим може би е фаворит за промоция в "Б" група. Още днес той може да се изравни по точки с лидерите, ако победи у дома непретенциозния Витоша (Бистрица).

 

В борбата ще се намесят още бойките отбори на Левски (ЕП) и Септември (Сим). Интересна е ситуацията с общинския Велбъжд, който бе пред разформироване. Само преди седмица обаче нови собственици поеха клуба, а треньор стана опитният Димитър Соколов. Два от новаците - Левски (Долна баня) и Германея (Сапарева баня), които се представят много добре в шампионата до момента, се изправят един срещу друг днес. 

 

В дъното ситуацията към този момент е доста избистрена. Чепинец и Пирин 2001 изостават доста от спасителната зона. Все пак шансовете на благоевградския тим са по-големи, тъй като има мач по-малко. Отборът на Ивайло Андонов изпадна в криза, след като школата разпродаде голяма част от талантите си.