Йоренте: Жалко, но само един може да е победител

Основният реализаатор на Атлетик Билбао и един от най-опитните играчи на баските Фернандо Йоренте обяснимо бе съкрушен след загубения с 0:3 финал в Лига Европа от Атлетико Мадрид.

„Дюшекчиите" надиграха класически коравия си противник, който впечатли Стария континент с отстраняването на Манчестър Юнайтед на осминафиналите в турнира.

Йоренте бе ключова фигура през цялата кампания в Лига Европа за баските, но вчера нямаше особено много шансове да се разпише, като единствено през първото полувреме получи топката на десния си крак, но не можа да отправи сериозен удар към отлично представилия се вратар на Атлетико Тибо Куртоа.

„Пътят ни в турнира беше дълъг и много красив и след всичките тези усилия е ужасно да загубиш", каза Йоренте, цитиран от вестник AS. "Жалко, но само един може да бъде победителят."

Самият нападател на Атлетик е на 27 години и с отличните си изяви на терена се очаква да бъде важна част и от националния отбор на Испания на предстоящото Европейско първенство.

„Мачът беше оспорван, но Атлетико игра много добре, а Фалкао направи разликата още през първото полувреме. Сега ни е много тежко, но трябва да се съвземем бързо от загубата, защото ни предстои друг финал", завърши нападателят на баските.

Атлетик ще се изправи срещу Барселона на „Висенте Калдерон" във финала за Купата на краля на 25-ти май.