Йоренте носи успех на Атлетик за Купата на краля

Испанският национал Фернандо Йоренте вкара два гола за победа на Атлетик Билбао като гост над Мирандес за купата на Краля, но третодивзионният тим намали на крайното 1:2 в добавеното време и получи шанс за класиране на мача за трофея.

Шумната агитка от осем хиляди души на стадион "Андува" беше смълчана още в 18-та минута, когато Оскар де Маркос центрира в наказателното поле и Йоренте демонстрира отличната си игра във въздуха с гол с глава.

Нападателят на баските удвои аванса на тима си само девет минути по-късно след солова акция, с което приказката за Мирандес изглеждаше приключила.

Третодивизионният тим, който изхвърли Еспаньол, Виляреал и Расинг Сантандер по пътя към полуфиналите, успя да върне един гол в добавеното време и направи реванша интересен.

Андер Ламбари получи дълъг пас в наказателното поле на Горка Ираисос и вкара покрай вратаря на баските за крайното 1:2.

Реваншът, който е насрочен за 7 февруари, ще определи съперника на Барселона или Валенсия на финала.

Двата гранда се срещат по-късно днес на "Местая" в първи полуфинален двубой помежду си.