Йол: Бербатов ни направи толкова силни в атака

Мениджърът на Фулъм Мартин Йол очаквано бе доволен от продукцията на възпитаниците си, които изковаха зрелищно равенство 3:3 като гости на градския съперник Арсенал на „Емиратс".

Брилянтен Димитър Бербатов реализира две от попаденията за „котиджърс" и подаде за гола на Алекс Качаниклич. Фулъм осъществи впечатляващ обрат от 2:0 до 2:3, вдъхновен от Берба, но част от признанието на феновете трябва да отиде и на сметката на вратаря Марк Шварцер, който спаси дузпа на Микел Артета в 90-ата минута.

„Бербатов може да играе в който и да е топ отбор", заяви Мартин Йол. „Естествено, че е много щастлив, защото отбеляза два гола. Беше хубаво да го видя в такава ситуация, в която бележи, особено при първия му гол с глава.

Той беше източник на много проблеми за Арсенал. Това е голмайстор на Висшата лига отпреди две години и дори когато не играеше редовно, бележеше за Манчестър Юнайтед.

През седмицата си говорихме за изпълнението на дузпи и Дими ми каза, че не е от тези футболисти, които чакат вратаря да направи движение до последния момент. Определено обаче той е специалист на наказателни удари, беше много хладнокръвен.

Бербатов беше много важен, защото той може да играе на върха на атаката, а може и да се мести по фланговете, за да излиза друг човек най-отпред. Той ни направи много силни в атака, но не забравяйте и Брайън Руис, който направи най-добрия си мач за нас досега.

„Щеше да е много тежко и твърде несправедливо, ако бяха вкарали 4-ти гол накрая, защото ние изглеждахме по-добре в средата на терена. Като цяло можехме да загубим, но можехме и да победим с 5:3. Не съм виждал такова нещо на „Емиратс".

Като погледнеш как се разви мача, имахме много шансове да поведем с повече от 3:2, но в крайна сметка мисля, че ще можа да преживея това равенство 3:3", завърши Йол.