Йохан Блейк с нова контузия

Спринтьорът от Ямайка Никел Ашмийд спечели бягането на 100 метра на турнира от Диамантената лига по лека атлетика в Глазгоу.

Ашмийд финишира първи за 9.97 секунди, а втори със същия резултат е Майкъл Роджърс (САЩ). Постижението е най-добро лично за сезона и за двамата лекоатлети. Трети завърши Неста Картър (Ямайка) с 9.98 секунди, информира БТА.

Световният шампион от Дегу 2011 Йохан Блейк се контузи и не завърши състезанието. Блейк получи разтежение на 60-ия метър на дистанцията, падна и бе изнесен от стадиона с инвалидна количка. Блейк пропусна голяма част от миналия сезон заради контузии, а сега отново получи травма, като все още не е ясно колко дълго ще се възстановява.

Много оспорвано състезание направиха участничките на 400 метра при жените. Американката Франсена Маккорори изпревари фаворитката Саня Ричардс-Рос (САЩ) и спечели с време 49,93 секунди. Ричардс-Рос остана втора с 50,39.

На 5000 метра при мъжете етиопецът Хагос Гебрехиует се възполва от отсъствието на двойния олимпийски и световен шампион Мо Фара и спечели с време 13:11,09 минути.

Той финишира първи след силен финален спринт и изпревари сънародника си Йенеу Аламиреу, който остана втори с 13:11,76. Мо Фара се отказа да стартира заради стомашни болки.

Състезанието от Диамантената лига трябваше да се проведе на Олимпийския стадион в Лондон, но съоръжението е в ремонт и стартът бе преместен в Глазгоу.